| Nimeni91 a întrebat:

Buna dragilor! Am cateva nelamuriri legate de google meet. Pana caum, scoala mea nu si-a activat contul g-suite nici pentru profesori, nici pentru elevi, iar de luni vor sa facem pe aceasta platforma orele online, desi cred ca e putin posibil sa se intample.
As vrea sa stiu daca, de exemplu, diriginta ne trimite un link pentru prima ora de luni, sa zicem, la limba engleza, la orele urmatoare vom ramane conectati si vom intra cu ceilalti profesori, deoarece stiu ca la scoala mea (nu stiu daca asa este peste tot) profesorii trebuie sa vina in clase sa predea, de la scoala, in timp ce noi, elevii, urmarim de acasa, deoarece, dupa cum stiti, scoala se inchide pentru cel putin o luna. In fine, cee ce vreau sa stiu este daca acel link pentru intalnirea pe google meet se foloseste pentru toate materiile: in fiecare zi se acceseaza acelasi link sau se trimite un nou link zilnic? Am cautat pe net cateva explicatii, insa despre acest lucru nu am gasit absolut nimic

4 răspunsuri:
| Nimeni91 explică:

Am uitat sa mai adug inca ceva: la inceputul anului scolar, diriginta ne-a spus noua sa ne facem niste conturi de g-mail de genul:"prenume.nume.numeleliceului@gmail.com", lucru care cred ca e nu e ok.

| Goddessss a răspuns (pentru Nimeni91):

Nu, fiecare are link-ul orei la care preda.

| Nimeni91 explică (pentru Goddessss):

Multumesc! Dar la scoala mea administratorul departamentului de IT(directorul) inca nu a facut domeniul scolii, iar acum nu cred ca mai are timp sa adauge in platforma 2000 de copii pana luni, si chestia care ma eranjeaza este indiferenta profesorilor, care nu se anunta in legatura cu absolut nimic, nimic, iar daca nu intram la orele online, pe motiv ca ei au pus un coleg de clasa sa fac un anumit grup( ei nu au facut niciodata asta) se sipara ingrozitor, si nu ne crede nimeni. Sper sa fie bine si sa trecem cu totii cu bine peste asta! Imbratisari de la distanta pentru toti cei care simt ca au nevoie!☺?

| Goddessss a răspuns (pentru Nimeni91):

Nașpa asa.
noi facem cu google classroom si din martie totul a fost pus la punct.
tot ce noi trebuia sa facem era sa punem gmailul nostru cu adresa scolii si aia era...