| Erin28 a întrebat:

Buna dragilor!
La istorie la bac, din cate am observat din teste, nu este numai materia din clasa a 12 a, elementele legandu-se si cu materia din ceilalti ani de liceu. Proful meu spune ca este numai materia din acest an scolar,motiv pentru care nu s-a stresat sa ne predea totul in anii trecuti. Voi cum stiti, de la profesorii vostri sau din alte surse, ca stau lucrurile? Eu sunt cam in urma cu lectiile si abia acum am inceput mai serios sa invat si din sinteze, in afara de lectiile de la clasa. Pana acum am invatat absolut tot ce a fost predat la scoala.
Daca aveti sfaturi pentru invatat, o sa va ascult pe fiecare in parte, pentru ca am nevoie de sfaturi, intrucat ma simt coplesita.
Va multumesc!

4 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Bacalaureatul, indiferent de obiect, se da din materia tuturor celor 4 ani de liceu. Fara exceptii!

| Erin28 explică (pentru Yuoia):

La istorie programa de bac, cat si la geografie, este conceputa, din cate am citit, numai din materia de clasa a 12 a. Asa scrie acolo. Asa ne-a spus si proful de istorie si profa de geografie. Oricum, nu mai am cum sa recuperez, eu avand scrise doar 8 pagini in caietul de anul trecut de istorie, in conditiile in care am participat la toate orele.

| dinaprilie a răspuns:

Acum e si in functie de fiecare cum este obis sa invete. Personal, ce mi/a placut, cat de cat, put si simplu retineam fara sa "conspectez". Pt restul sinteze.

| Erin28 explică (pentru dinaprilie):

Multumesc!
Mie imi este foarte teama ca nu o sa iau bacul la istorie. Sper sa ma descurc.