| Sssofia a întrebat:

Bună! M-am uitat recent pe listele cu candidații admiși la facultate și am văzut că s-a întâmplat ca unii dintre cei respinși sa aiba medii mai mari, chiar și 10. Știe cineva de ce? La facultățile la care m-am uitat se intra cu media din bac. Este oare pentru că ei s-au răzgândit și și-au retras dosarul său pot fi și alte motive?

Răspuns Câştigător
| GeorgeFlorin2003 a răspuns:

Bună! Exact asta am văzut și eu și încă nu înțeleg de ce. Cel mai probabil, cum ai zis și tu, au făcut ei ceva de au fost respinși. Ori nu au dus dosarele la timp la facultate, ori se retrag de acolo că nu mai vreau. Au făcut ei ceva sigur. Ori au note prea mici la anumite probe de la bac, care nu le-au permis să treacă mai departe, ori s-au dat mai multe probe, cum ar fi un eseu motivațional, sau alte chestii și nu au trecut de aceste probe etc. Au făcut ei sigur ceva de au fost respinși. Mult succes la admiterea la facultate!

| Sssofia explică (pentru GeorgeFlorin2003):

Mulțumesc ( ˘ ³˘)♥

| GeorgeFlorin2003 a răspuns (pentru Sssofia):

Cu drag ♥♥

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate media la comportare? Sa fie criteriile specifice (test psihologic, media la o anumita materie, etc)?

| Lioana a răspuns:

Citeste cu atentie criteriile de admitere. Acolo gasesti raspunsul. Trebuie sa fie specificat alt criteriu de selectie in cazul in care exista medii egale.