| Codrescu_Mihai_1970 a întrebat:

Daca la facultate am fost respins de la buget din prima etapa, in etapa a 2a pot intra la buget chiar daca sunt altii la taxa cu medii mai mari ca mine? Ma gandesc ca daca isi depun deja diplomele cei admisi la taxa nu isi mai pot schimba, iar eu cu media mai mica pot intra peste ei la buget.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti intra.
Daca n-ai intrat in prima etapa inseamna ca s-au completat toate locurile bugetate. De asemenea sunt altii cu medii mai mari si vor intra unul sau mai multi, in functie de faptul ca unul sau mai multi renunta la locul bugetat.

| Codrescu_Mihai_1970 explică (pentru Ioandelasal):

Pai mai este o persoana respinsa cu media mai mare la mine, iar la taxa este unul singur cu media mai mare ca a mea. daca renunta vreo 3 de la buget pot intra eu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Codrescu_Mihai_1970):

In asemenea situatie vei putea intra, daca renunta cel putin trei la locul bugetat.