| Antonia981 a întrebat:

Pentru a deveni Asistent Medical ce liceu trebuie sa urmez in Galati? M-am gandit la "Emil Racovita", dar nu sunt deloc buna la matematica asa ca stiti daca se face matematica multa pentru aceasta meserie? :/ Stiu ca se pune accent pe biologie si chimie.In orice caz, ce liceu imi recomandati in Galati, precizand si media desigur? happy

Răspuns Câştigător
| maria6 a răspuns:

Ai aici liceele si mediile de admitere. Tot ce e cu profil stiinte ale naturii se potriveste
http://www.admitereliceu.ro/rezultate-admitere-liceu-2012/galati

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Orice liceu, orice profil, important este sa iei BAC-ul ca sa faci scoala de asisteti medicali. Pentru ca la scoala te poti inscrie si fara BAC, dar nu poti primi diploma de profesare, fara cea de BAC. Unde faci biologie si chimie, faci si matematica M2 sau chiar M1.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiam ca in Galati exista Liceu Sanitar. Nu ar fi mai indicat?

| Antonia981 explică (pentru anonim_4396):

Stiam si eu asta, dar nu mai e.

| FloriiCrz a răspuns:

Poti urma ce liceu vrei. am o prietena care e la "lia" Elena Doamna, care stiu ca zicea ca dupa ce termina liceul daca da mai departe poate devenii asistenta medicala happy atat timp cat face chimie/fizica/biologie. Ma rog, la liceele mai bune, inveti probabil mai bine big grin Eu ti-am zis, urmand ce liceu vrei poti da la medicina mai departe thinking