| kuniish a întrebat:

Pentru cei care au fost la liceul de arte,cum a fost experienta voastra acolo? Cum v-ati adaptat si cum v-ati facut prieteni noi, cum vi s-au parut profesorii si materiile.Sunt foarte curioasa si entuziasmata ca o sa merg la un astfel de liceu.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Am sa te dezamagesc un pic, ca atat profesorii cat si elevii sunt la fel peste tot, indiferent de liceu sau oras.
Este alegerea ta sa fii o eleva buna, foarte buna sau proasta, la fel cum este tot alegerea ta, sa impresionezi profesorii invatand foarte bine, sau nu.
Cat privesc colegii, toti sunt tineri ca si tine, comportandu-se la fel, in toate liceele din tara, ca doar nu sunt cu stea in frunte astia, ci taman la fel, la orice tanar din lume.
Materiile sunt diferite de alte licee, ceea ce-i normal, fiind un liceu de arte, unde talentul si instictul primeaza, fata de liceele de stiinte exacte, unde merg copii cu un IQ mai mare.