| laurentiutodo890 a întrebat:

Bună seară, am și eu o întrebare, sunt în străinătate acum și aș vrea să dau bacul, există vreo posibilitate să mă înscriu de aici? Și dacă da, cum?(Țin să menționez că am 19 ani și am cetățenie românească).Dau fundă. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

BAC-ul se poate sustine numai in sala de examinare, nu online.
Pentru acest lucru trebuie sa te intorci in tara, sa te inscrii la secretariatul liceului si sa mergi la examene, in zilele desemnate lor.
Succes!

| laurentiutodo890 explică (pentru Violleta2022):

Am menționat " să mă înscriu", ultima data pentru inscriere este in 25, eu in 30 pot doar sa ajung acasa. Voiam sa stiu daca pot trimite actele de inscriere prin email de aici.

| Violleta2022 a răspuns (pentru laurentiutodo890):

Inscrierea se face personal cu buletinul in mana, sau cu Procura Notariala, prin care te reprezinta cinvea din familie.

| Sophieka a răspuns:

Si ce ai asteptat pana acum?

Probabil te mai poti inscrie pentru bacul din august sau septembrie, sesiunea II de bac.
Telefoneaza un liceul din localitatea ta natala si vezi ce si cum.