| DanielVălean a întrebat:

Buna seara, TPU! Sunt clasa a VIII-a, si dupa cum bine stiti ma asteapta examenele. Acum vine intrebarea. Care ar fi sansele sa intru la un liceu bun unde sa studiez engleza si germana daca la romana iau peste 8.50 iar la matematica in jur de 7? Tin sa precizez ca mediile mele anuale din toti anii sunt bune, peste 9.80. Astept raspunsuri din partea voastra si niste sfaturi! Va multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| AryennSm a răspuns:

Daca mediile tale anuale sunt mai mari decat 9, 80 e aroape imposibil sa iei 8, 50 sau 7...

| DanielVălean explică (pentru AryennSm):

La romana am avut intotdeauna 10, la mate doar 8 si 7. E imposibil sau iau asa note?

| FreddyTheBear a răspuns:

Pai conteaza acuma,ca la matematica mie mi se pare mai usor, dar la romana ii mai greu, la matematica poti face foarte multe variante de teze/examene sa te ajute, ai sanse destul de mari sa stii, si eu sunt a 8-a si eu dau examenul anul asta, mult noroc!

| DanielVălean explică (pentru FreddyTheBear):

Mult noroc si tie! La matematica eu nu ma prea descurc la geometrie, asta e problema., algebra e mai usoara.

| crina400 a răspuns:

Ai multe sanse... Anul trecut examenul la romana a fost destul de greu, nu trebuie decat sa faci multe exercitii, fara emotii si ai incredere in tine. Mult noroc!