| Blueberry145 a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce sa imi iau in geanta de scoala, avand in vedere ca sunt in clasa 8 si sunt fata. Daca imi putetti spune ceva de genul ce sa imi iau in penar, ce rechizite sa iau, daca sa mai iau si altceva cum ar fi un parfum sau ceva, sau daca nu stiti ce sa ziceti, ziceti ce va luati voi la scoala. Nu vreau raspunsuri de genul cartile, apa, pixuri si un parfum sau ceva, vreau in cat de mult detaliu e posibil. Multumesc, imi trebuie raspuns cat mai repede daca se poatee...

Răspuns Câştigător
| GeorgianaEuu a răspuns:

In penartongueix albastru, rosu, verde si negru+creion, radiera, rigla si ascutitore...Iti iei cartile si caietele necesare in acea zi.Pentru ca esti fata trebuie sa ai servetele nazale si umede la tine+o oglinda, ruj/luciu de buze(corector sau fond de ten pentru orice evetualitate daca folosesti), un parfum.Iti poti lua o crema de maini.Si alte lucruri de care esti indispensabila. Funda?

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Păi, a ajuns anul școlar la sfîrșit și tu încă nu știi ce trebuie să iei în penarul din ghiozdan?
Sau tu nu ai fost încă la școală în anul care se încheie?

| Blueberry145 explică (pentru corolav):

Ba da am fost la scoala, si cine a spus ca nu stiu ce sa imi iau? Am spus doar sa imi dati sugestii pentru ca pana acum imi luam doar 1 pix si un creion in buzunarul de la sacou ( am uniformalaughing)... Nu a zis nimeni ca nu stiu

| corolav a răspuns (pentru Blueberry145):

Păi, e bine așa, ce altceva ai mai vrea? Și de ce să-ți mai iei penarul acum la sfîrșit de an? Să mai îngreunezi rucsacul din spate..Mergi tot cu alea din buzunarul de la sacou.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

In geanta de scoala pui ce ai nevoie.
mi se pare absurd sa vrei sfaturi despre asta...
eu in geanta mea de scoala imi iau cartile,si de obicei prefer caietele mai mici,sa nu-mi omoare umarul...
iau si portofelul,in care imi tin banii si ce mai e pe acolo(abonament, legitimatia scolii, legitimatia de la biblioteca etc)
imi iau si sticla cu apa pentru ca nu imi place sa beau dupa altii
mancarea
si nu ma prea car cu chestii gen parfum(ma dau de acasa, mi se pare ca de ajuns)
poti sa iti mai un ruj, luciu si o oglinda.