| Lorenna88 a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce sa imi iau in geanta de scoala, avand in vedere ca sunt in clasa 8 si sunt fata. Daca imi putetti spune ceva de genul ce sa imi iau in penar, ce rechizite sa iau, daca sa mai iau si altceva cum ar fi un parfum sau ceva, sau daca nu stiti ce sa ziceti, ziceti ce va luati voi la scoala. Nu vreau raspunsuri de genul cartile, apa, pixuri si un parfum sau ceva, vreau in cat de mult detaliu e posibil. Multumesc, imi trebuie raspuns cat mai repede daca se poatee.

Răspuns Câştigător
| Patratanu_Anca_1974 a răspuns:

Buna! sunt cu un an mai mare. Nu stiu ce sa te sfatuiesc intrucat nu cred ca avem aceleasi gusturi dar uite ce imi iau eu : caiete, carti, penar (unde iti poti pune pixuri de toate culorile, creioane, radiere, markere, tot ce crezi tu ca poti folosi) o agenda in care sa iti notezi lucrurile importante( in caz ca nu ti le amintesti sa nu cauti apoi ca o disperata prin caiete), o borseta in care sa ai un strugurel, un parfum dinacela micut, care se poate pune in poseta, tampon,dezinfectant, servetele, etc, o haina mai groasa, gen un pulover in caz ca se racoreste afara, portofel, chei, casti. In rest nu stiu. Orice crezi ca iti va folosi. Elastice de par, carte de citit, guma de mestecat, o gustare, poti chiar sa iti iei ceai sau cafea intr o sticla normala.
In ceea ce priveste rechizitele iti poti chiar tu confectiona unele dragute si frumoase inspirandu te de pe youtube sau chiar cu ajutorul imaginatiei tale. Distreaza te. Creeaza ceva ce te reprezinta. Tine minte. Nu pune prea multe. Nu vrei sa fie prea greu si sa nu il poti cara.
Totul depinde de personalitatea ta si de spatiul pe care il ai in ghiozdan.
Pune orice crezi tu ca iti poate folosi.
Nu exagera.
Sper ca te am ajuat!
Uite aici cateva link uri care sper ca te vor ajuta:
https://www.youtube.com/watch?v=_OV-g33DF_k&list=UUevNJDNNIKmG13YmTqLnZ-A
https://www.youtube.com/watch?v=CVJWKgdxNUU&list=UUap97Ue8K_BpKlrvQRYd6JA
https://www.youtube.com/watch?v=CoCsVC_meE8&list=UUc6W7efUSkd9YYoxOnctlFg

| Lorenna88 explică (pentru Patratanu_Anca_1974):

Multumesc anticipat m-ai ajutat foarte mult

4 răspunsuri:
| TheMiningSheep a răspuns:

Trei caiete Studentesti de mate:
1 - desenezi in el
2 - pentru avioane
3 - te prefaci ca scrii
2 Caiete de romana:
1 - desenezi in el
2 - stai cu el in fata
Mobilul il ti in buzunar.
Incearca sa ti ghiozdanul pe masa.
Incearca un parfum subtil.
Mai e ceva ce avand in vedere ca esti fata cred ca sti ca trebuie sa ai...
Nu iti pune penar
3 pixuri si un creion ajung
Nu uita radiera de pe fundul ghiozdanului.
Nu uita de apa de gura...
O sa ai nevoie de flappy bird pe iPhone
Guma de mestecat

| Anonimus201499 a răspuns:

Pai un parfum ar fi bun, servetele umede si uscate, absorbante pentru orice eventualitate.iti va trebui un penar mic, deoarece nu vei mai folosi culori.2 pixuri albastre, unul negru si unul verde iti ajung.Nu uita de reusa geometrica.In rest nu iti trebui nimoc special fata de anii trecuti, doar daca unul din profesori cere ceva in plus.

| deea9707 a răspuns:

Ai mai fost la scoala pana acum?
Pai sa vedem...
Inafara de cartile de scoala, un caet in plus este binevenit pentru desenat sau sa scrii daca ti-ai uitat vreun caet.
Un strugurel neaparat.
Mie imi place sa imi iau un penar micut decat sa imi imprasti pixurile peste tot si apoi sa stau sa dau tot din geanta sa le gasesc.
Servetele uscate si umede, tampon, poate nu iti trebuie atunci dar celorlalte nu sti ce li se poate intampla.
O mica trusa de machiaj daca folosesti unde ai putea sa iti pui si parfumul.
Si sticla de apa... poate parem la gradinita dar apa de la scoala nu e atat de curata.
Si cam atat, sper ca te-am ajutat.