| XDeyutzaX a întrebat:

Stie cineva daca poti optine mai multe foi matricole.Deoarece la facultate mi-a cerut foaia matricola iar acum vreau sa mai depun un dosar la alta unde imi cere foaia matricola.Nu am facut copie legalizata deoarece ambele mi-au cerut originalul deci.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate obtine alta foaie matricola, doar un duplicat daca ai pierdut-o pe prima.
Din cate stiu, la majoritatea facultatilor, se cere la dosar doar o copie legalizata de un notar public, originalul se cere doar pentru a face verificarea copiei legalizate.
Parerea mea este sa soliciti originalul, sa faci doua copii legalizate, pe care sa le depui la fiecare dosar, stiu ca au facut destui asa. Numai bine!

0 răspunsuri:
Întrebări recente