| Nimeni20192018 a întrebat:

Sunt in clasa a 10 a la Profesionala! Normal se fac 11 clase pentru a-mi lua calificarea! Voi pleca in UK cu părinții la vara definitiv? Daca am 10 clase liceul este obligat sa imi dea diploma de 10 clase?

Răspuns Câştigător
| Goete a răspuns:

Buna!
La.prima.intrebare, daca vei pleca in UK defonotiv cu parintii, nu stiu sa iti raspund, ca nu sunt clarvazator... dar la a doua da, daca ceri iti vor da o dovada cum ca ainterminat 10 clase

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La 10 clase nu se dă diplomă. Ai o adeverință că ai absolvit 10 clase.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Diplomă se eliberează doar la absolvirea studiilor, dar tu (încă) nu ai absolvit. Vei primi dacă vei continuia acolo studiile. Cand ai terminat 8 clase ti s-a eliberat o diploma de absolvire a gimnaziului. In cazul tau, ti se vor elibera acte precum: foaia matricolă, caracterizare etc.