| helpme1 a întrebat:

sunt la liceu cu profil comert, eu nu prea ma descurc la mate dar imi doresc foarte mult sa ma fac contabil sau economist stiti daca pot deveni una din cele doua enumerate mai sus, daca nu ma descurca la mate :'(? ajutorrrrrrrrr

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, pentru ambele iti trebuie foarte foarte multa matematica. dar esti inca la liceu, cu putina munca in plus, poti ajunge sa te pricepi excelent la matematica. Pur si simplu, dupa ce iti faci temele, lucreaza, in fiecare zi, macar 3 ore la matematica. In 2-3 ani, daca nu ratezi nici o zi, vei vedea ca matematica devine usoara

2 răspunsuri:
| Jora_Alexandruemilian_1990 a răspuns:

We man ia un manual si citeste sa-u invata de pe net =)

| AdiFCD a răspuns:

Meditatii la mate te-ai gandit sa iei? Asta daca iti permiti... Nu ai cum sa ajungi economist sau contabil fara a stii matematica.