| Maryusynho a întrebat:

Astazi am dat examenu` ( evaluarea nationala ) la Matematica. (is in clasa a8a). In fine. Si uite ce vreau sa va intreb.
La Exercitiul acela cu grafic, am determinat coordonatele si pe urma trebuia sa-l trasez... dar am uitat crying. Si acum as vrea sa stiu daca corectorul ma poate depuncta sau nu. Si cu cate puncte?

Răspuns Câştigător
| Vali2012 a răspuns:

Aveai nevoie de 2 puncte pentru trasarea graficului.Fiecare punct corect reprezntat era punctat cu cate 2p, iar trasarea efectiva a dreptei care unea cele 2 puncte avea 1p

| Maryusynho explică (pentru Vali2012):

Asa scrie in barem?thinking

| Maryusynho explică (pentru Vali2012):

Asa scrie in barem?

| Vali2012 a răspuns (pentru Maryusynho):

In barem scrie: reprezentarea unui punct care apartine graficului functiei f-2p
reprezentarea altui punct care apartine graficului functieif-2p
trasarea graficului-1p

8 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Nu te punctează nimic dacă n-ai trasat graficul.

| missmine a răspuns:

Acolo spunea clar:trasati graficul funtiei. cred ca te va depuncta cu 2-3 puncte sau nu-ti va da nimic deoarece se spune ca nu se dau intermediare! imi pare rau. trebuia sa fii mai atenta.

| Sakura1218 a răspuns:

Cred că din 5 puncte s-ar putea să-ți dea 2. Repet,, s-ar putea,,.

| Vali2012 a răspuns:

Mai clar: fiecare punct gasit avea 1p, fiecare punct desenat inca 1 p, deci 4p pana acum. Mai era si dreapta de desenat si primeai ultimul punct din cele 5.