| DanielLazărPopa2019 a întrebat:

Bună TPU. Care sunt țările scandinave? Sau cele balcanice? Dar cele baltice? Dau fundă. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Țările scandinave (situate în Peninsula Scandinavia): Danemarca, Norvegia, Suedia și Finlanda;
Țările balcanice: Iugoslavia, Albania, Grecia, Bulgaria, România;
Țările baltice: Letonia, Estonia, Lituania

| anonim_4396 a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Am omis Grecia la balcanice.

| DanielLazărPopa2019 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc man

31 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde le-ai scos pe astea? Din portofel?

| Meme10Meme a răspuns (pentru darrio2007):

Daca nu esti in stare sa intelegi faptul ca il ironizam[sa fim seriosi, noi suntem in Peninsula Balcanica, trebuia sa stie ce tari se afla aici.] ai niste probleme grave. Omul putea sa caute pe internet aceste lucruri... Si daca crezi ca ma afecteaza cu ceva faptul ca am primit o recenzie negativa te inseli amarnic.

| darrio2007 a răspuns (pentru Meme10Meme):

Alo baiatu! El poate sa ia ironia ta ca fiind adevarata, pentru ca nu stie, de-aia a si intrebat. Era bine sa ii fi dat un raspuns corect. Poate te alegeai si cu o fundă.

| Meme10Meme a răspuns (pentru darrio2007):

Cred ca putea sa realizeze ca a fost o ironie de la ultimele fraze dar in fine. Dar oricum, intrebarea asta este una patetica. Putea sa caute foarte usor pe wikipedia... Dar o sa sterg raspunsul ca sa nu ma mai complic in niste certuri penibile.

| DanielLazărPopa2019 explică (pentru Meme10Meme):

Nu am pus această întrebare pentru că nu știam răspunsurile, ci pentru că nu eram sigur de ele. De exemplu, credeam că și Islanda face parte din Scandinavia, având în vedere că Suedia, Norvegia, Danemarca, Norvegia și Islanda au steaguri asemănătoare.

| Meme10Meme a răspuns (pentru DanielLazărPopa2019):

Apropo,nu stiai ca Islanda este o insula?

| DanielLazărPopa2019 explică (pentru Meme10Meme):

Asta chiar nu știam. Mulțumesc de informație happy

| Meme10Meme a răspuns (pentru DanielLazărPopa2019):

Doar o bucata din Turcia, adica cea europeana. Acolo se afla si Istanbul

| sierra1 a răspuns:

Ai divorțat și tu de gugăl?

| DanielLazărPopa2019 explică (pentru sierra1):

Știi, nu tot ce găsești pe "gugăl" este corect. Și ar trebui sa înveți să scrii corect laughing

| sierra1 a răspuns (pentru DanielLazărPopa2019):

Aha, deci pentru că pe gugăl nu e totul corect, d-aia n-ai căutat... Sau de lene? Ia dă-ne niște lecții de scris corect, că ard de nerăbdare!

| DanielLazărPopa2019 explică (pentru sierra1):

Man, se scrie Google, nu "gugăl" happy

| sierra1 a răspuns (pentru DanielLazărPopa2019):

"se scrie Google, nu "gugăl""

hai pe bune? vaaaai, mi-ai făcut educație, ce mă făceam fără tine?

| sierra1 a răspuns:

Cine ți-a dat "eronat"?

| Meme10Meme a răspuns (pentru sierra1):

Nu mai conteaza

| sierra1 a răspuns (pentru Meme10Meme):

Mde, cu asta, ne-ai dezamăgit

| Meme10Meme a răspuns (pentru sierra1):

Cu ce?

| sierra1 a răspuns (pentru Meme10Meme):

" naibastiesialtceva a răspuns : Nu mai conteaza"

| Meme10Meme a răspuns (pentru sierra1):

Darrio2007. El mi-a dat eronat

| sierra1 a răspuns (pentru Meme10Meme):

E un geniu, de aia! Dă-i și tu

| Meme10Meme a răspuns (pentru sierra1):

Ce sa vezi? Nu am statutul de senior inca. Si nici nu are rost sa ii evaluez unui om raspunsurile.

| sierra1 a răspuns (pentru Meme10Meme):

Se numește reciprocitate, e ca in dragoste

| Catrice a răspuns:

Pai da tu nu știi care e peninsula balcanica, scandinava etc?

| DanielLazărPopa2019 explică (pentru Catrice):

Dacă știam, de ce am pus această întrebare?‍♂️

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Cele scandinave : Danemarca, Suedia, Norvegia ( în partea aia)
Cele baltice : Estonia, Letonia, Lituania ( înțelegi tu)

| DanielLazărPopa2019 explică:

Nu e pentru un test man. Era doar pentru cultura mea generală?‍♂️

| Meme10Meme a răspuns (pentru DanielLazărPopa2019):

Puteai sa cauti pe net, era mai usor. Oricum, astea sunt chestii de clasa II. Macar la Peninsula Balcanica sa fi stiut, doar aici traim.

| DanielLazărPopa2019 explică (pentru Meme10Meme):

Nu eram sigur dacă Grecia și Turcia fac parte din Peninsula Balcanică.

| DanielLazărPopa2019 explică:

Mulțumesc man laughing