| LoveBlind a întrebat:

Ce superstitii stiti de martisor(de 1 martie)? Si care-i faza cu babele adica eu sunt nascuta pe 4 august. deci cand e baba meahappy? FUNDA love strucklove strucklove struck!

1 răspuns:
| madu1295 a răspuns:

Pai 4 martie! happySi se spune ca pe 1 se pune un siret de martisor, si-l tii la mana toata luna, iar in ultima zi din martie se leaga la un pom acel siret, iar acel pom va fi bogat in fructe anul respectiv. Cam asta stiu si eu. happy