| George628zz a întrebat:

daca ar veni al treilea razboi mondial, cu cine s-ar alia Romania?

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

In momentul de fata exista o alianta din care face parte si Romania, mai precis NATO. Asadar Romania va actiona in concordanta cu agenda NATO.

| doctorandus a răspuns (pentru CristianCRS):

Dap, alianța arată bine pe hârtie. Părerea mea e că dacă ne invadează rușii, americanii se fac că plouă.

| George628zz explică (pentru doctorandus):

Eu unu sincer cred, ca turcii si america is cei mai buni din nato.M-a surprins faptul că românii au 827 de tancuri.

| George628zz explică (pentru doctorandus):

Americanii sunt buni, dar era bomba daca erau si rusii cu noi. Oricum eu cred ca cei mai buni din nato sunt turcii si americanii

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Deja este aliată. Este in NATO.
Sperăm să nu fie cazul. Că ti se va pune arma in mana.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E aliată deja.

| George628zz explică (pentru sadrian46):

Apreciez raspunsul.

| iwefgOficiall a răspuns:

N-are cum sa inceapa razboiul!

| George628zz explică (pentru iwefgOficiall):

Nu stii ce se intampla peste noapte.E parerea ta, apreciez comentariul