| silviu86 a întrebat:

de ce aproape la majoritatea scolilor trebuie sa purtam uniforma, si as putea face ceva ca la scoala mea sa nu se poarte uniforma?

Răspuns Câştigător
| 0Denis0 a răspuns:

Nu poti face mai nimica e decizia directorului si a altor persoane din scoala ( un grup ce decide ce nu si ce da). Oricum se aplica si asta cum ca daca nu vi cu uniforma nu te lasa in scoala. Deci e o regula a scolii respective si care ca si celelalte ar trebui urmate (cat de mult posibil) pentru a evita problemele cu directorul etc.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mi se pare normal sa se poarte la toata liceele nu doar la majoritatea. aduce o oarece egalitate intre elevi si nu mai face din scoala un loc de etalat ultima moda.

| silviu86 explică (pentru suntserios):

Mai scumpa e o uniforma decat o pereche de jeansi si un tricou... Dai bani degeaba pe o uniforma cand poti sa iti cumperi altceva...