| Ahn a întrebat:

TPU! De curand am discutat cu parintii mei despre facultati si am decis impreuna ca cel mai bine ar fi sa dau la fac de limbi straine, insa nu stiu ce limba ar trebui sa aleg pe langa engleza (a 2a limba o iau de la inceput, sau cel putin asa am inteles). Daca m-ati putea ajuta cu un sfat as fi extrem de recunoscatoare! va pup

5 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Dupa engleza, franceza ar fi cea mai buna (sau daca preferi germana, dar e un pic mai grea). Succes!

| membrugirl2010 a răspuns:

Franceza, chineza(ar fi tare), italiana, greaca, spaniola, portugheza, japoneza?

| vvulp a răspuns:

Sunt foarte cautate limbile 'exotice':chineza, japoneza, araba.prea multa lume stie acum spaniola, franceza, germana, italiana, etc.

| zoX a răspuns:

Chineza / japoneza nu sunt exotice deloc. chineza este prima la cea mai folosita pe internet si cea mai vorbita, japoneza si ea in top 10, oricum depinde ce vrei tu sa faci. daca vrei sa o inveti doar asa sa fie. alege una usoara si folositoare gen spaniola daca vrei sa ai sanse mai mari la joburi alege una "exotica" (care suna pentru tine cel mai ciudat gen islandeza hindu etc)

| Deeany a răspuns:

Salut,eu sunt in Belgia acum,si se vorbeste franceza este destul de dificila, iti recomand spaniola sau italiana, succes bye-bye