| Etro a întrebat:

E adevarat ca se va pune lege prin care vom fi obligati sa aprindem camerele la orele online?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Conform OMEC 5545 Art. 14 Lit. f) elevii au obligaţia de a participa la activităţile online. In aceste conditii profesorul cum sa-si dea seama ca tu esti online daca nu-i camera aprinsa? Eu v-as pune absenti. De altfel multi profesori fac asta, deja.

| Violleta2022 a răspuns:

Cum adica sa apridneti camera? Sa dati foc la camera, sau sa aprindeti lumina in camera?
Fiindca trebuie sa fiti online cand aveti ore, in fata camerei, asta este deja obligatoriu si totodata de bun simt.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi bine, dar probabil ca nu.

| sierra1 a răspuns:

Gurile rele cobesc!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

A... nu cred. De unde a mai venit si aceasta? big grin

| Etro explică (pentru DoarBogdan):

De la diriginta mea happy

| Frank51 a răspuns:

Dap, am vorbit eu cu Orban.

| NoisyLight a răspuns:

Da. Iar cei care nu "aprind" camerele vor fi duși 2 săptămâni la o școală de corecție. Acolo mănânci numai conserve expirate, iar profesorii au voie legal să te bată. Mulți au făcut păduchi și râie acolo.