| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

În armata română mai există batalioane disciplinare? Si pentru ce delicte puteai/poti ajunge acolo?

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Exista, se numeste Puscaria Militara nr 5, este la Caracal, si se intra pentru delicte usoare.

| Sandu3 a răspuns:

Nu stiu exact, dar s-ar putea ca in locul lor sa existe acum Politia Militara.De obicei ajungeai"la judecata"daca desconsiderai un superior, nu executai un ordin dat de un superior, furt, indisciplina.Astea sunt doar o parte din delicte; cu siguranta mai sunt si altele.

| gaby500500 a răspuns:

Te poti informa la o academie militara despre acceste informati