| Kross a întrebat:

Buna TPU.Mai am doar cateva luni sa ma hotarasc in privinta viitorului meu si am nevoie de niste sfaturi.In primul rand trebuie sa mentionez ca termin profilul filologie, iar cu matematica nu ma impac deloc bine.Imi puteti spune care sunt diferentele intre facultatea de resurse umane si cea de relatii internationale? Dar dintre acestea doua si drept,de unde am sanse mai mari sa imi gasesc de lucru? M-am gandit si la cea de management, dar ma gandesc ca matematica o sa ma traga tare in jos.Astept lamuriri.Multumesc

1 răspuns:
| OanaAlexandra123 a răspuns:

Nu te axa pe ceva la care iti trebuie matematica, pentru ca nu vei face fata. Mai ales matematica superioara.