| rin85600 a întrebat:

Buna TPU! Media finala mi-a iesit 8.67, iar pentru a intra la liceul pe care mi-l doresc mi-ar fi trebuit 8.75. Credeti ca as putea sa pun prima varianta chiar daca nu am media? Sunt sanse sa intru si daca nu, se ia automat liceul de dupa primul, nu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa pui linistita acest liceu pe primul loc si poate ai noroc.
In rest sa mai pui vreo 5 optiuni sau mai multe, cu medie egala si mai mica decat media ta de admitere si acestea tot in ordinea preferintelor.

2 răspunsuri:
| miraeeeeeeeeee a răspuns:

Eu zic sa pui prima varianta liceul pe care ti-l doresti. Nu ai de unde sa stii ce medii au ceilalti copii, deci e posibil sa intrii. Da, se ia urmatoarea varianta, insa vei fi repartizata dupa cei care au pus acel liceu prima varianta.