| Passions a întrebat:

Ştiţi cumva vreo grădiniţă care angajează educatoare? Dacă se poate fără liceu pedagogic...! Fundiţă! Şi mercii mult!

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu, nu gasesti. Doar daca ai relatii foarte mari. Am colege care, pe langa liceul pedagogic au terminat si o facultate, dar nu-si gasesc nici macar pe post de educator/invatator, nu mai zic de profesor. Undeva, la țară, da, unde nu se poate face nici naveta. Sanse poti sa ai doar la cele particulare.Atat. In vara, prin iulie sunt examene pentru posturi de profesori si educatori (titularizari, supliniri)la ISJ (Inspectoratul din orasul tau, dai un telefon acolo si afli mai multe). Te inscrii acolo unde dau necalificatii, nu ai treaba cu ceilalti, e examen separat, mult mai usor.

| Florea93 a răspuns:

Da lasa-mi id-ul tau sau da-mi add pe gigelino1993 si iti explic pe unde e...

| Passions explică (pentru Florea93):

Nu merci.happy. Daca poti, eu ma refeream la site.uri sau vreo cunostinta care are pe net angajareahappy.

| Passions explică (pentru Florea93):

Vezi ca ti.am bagat id.ul in lista, poate si intri pe messlaughing.

| Florea93 a răspuns:

Eu sunt pe mess non stop... gigelino1993@yahoo.com asta este id-ul meu...