| ruxi a întrebat:

sunt in Clasa a 10 la un liceu idn Bucuresti si vreau sa stiu daca dupa ce termin clasa si primesc diploma de 10 clase pot sa ma inscriu si la o scoala postliceala si sa fac in paralel cele doua scoli?

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Postliceala inseamna dupa liceu.Se face numai daca ai absolvit liceul, adica cele 12 clase cu sau fara diploma de bacalaureat.Deci nu poti decat sa continui cu liceul.Iar dupa liceu faci postliceala dorita.Imi pare rau

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te poţi înscrie la o Şcoală Postliceală decât DUPĂ ce termini 12 clase ( liceul )!

Toate cele bune.

| minrest a răspuns:

Postliceala inseamna ca iti trebuie liceul. Nu vreau sa te plictisesc, dar daca ai disponibilitate de a invata in plus, invata mai mult la liceu ca nu vei regreta investitia.

| Dayiii96 a răspuns:

Nuuu....trebuie sa ai 12 clase se te poti inscrie si plus bacalaureatul in cateva cazuri

| ruxi explică (pentru Dayiii96):

Chiar daca fac un curs cu plata?

| Dayiii96 a răspuns:

Curs poti face da nu facultate sau postliceal, un curs care nu tine de scoala poti sa il faci