| miriada a întrebat:

Buna tpu.Sunt in clasa a 8-a, deci se apropie examenul:-s. Mi-e foarte frica la mate.Sunt varza la mate, niciodata nu am inteles matematica, chiar daca fac pregatire.Deci la examen, daca fac primul subpunct bine iau 4 cu tot cu punct din oficiu:. Pentru cei care au dat examenul.....cum vi s-a parut? Ce nota ati luat?

3 răspunsuri:
| lumy5 a răspuns:

Buna, nu e o solutie faci prima parte a examenului bine si inca un exercitiu. Nu trebuie sa te bazezi pe asta pentru ca nu se stie, poate uiti o chesite minuscula si esti depunctata pentru ea... Punctele se pierd fff usor. Iti recomand sa cauti pe net/ intr-o carte subiectele care au fost anii trecuti, sa le rezolvi (cat poti de mult), sa citesti teoria si sa lucrezi..cat mai mult! Si la pregatire, roaga proful sa-ti explice. Daca isi da silinta cu adevarat, vei reusi sa intelegi, in caz contrar, imi pare rau pentru tine. Bafta multa!

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Si eu tot a 8a sunt big grin si eu fac pregatire trebuie sa faci cat mai mult primul subiect e usor al 2 lea mai greu x_X dar faci ce stii sa poti lua multe puncte ttrebuie sa tragi de ele thinking chiar si 0. 1 conteaza. si la al 3lea faci ce stii :X succes!

| MarYan00 a răspuns:

Depinde... e diferit de la an la an
si mie mi s-a parut cat de cat usor :p

poate la tine e."woaw ce usor"...sau "wTf ce greustraight face "
:p