| paulaa1234 a întrebat:

Sunt studenta la automatica cluj si am terminat primul an fara restante dar nu imi place aceasta facultate. Pot sa ma transfer din anul 2 la babes la fsega? Mersi!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu cred ca te poti transfera de la Universitatea Tehnica Cluj la UBB Cluj. Aceasta pentru ca:

*Regulamentul privind activitatea profesionala a studentilor din UBB, la articolul 41, se spune ca :" Universitatea Babes-Bolyai accepta prin transfer studentii de la Universitatile din Consortiu"(http://www.econ.ubbcluj.ro/n2.php?id_c=122&id_m=7)

* Universitatea tehnica Cluj nu este inclusa in lista universitatilor membre ale Consortiului "Universitaria":http://universitaria.ase.ro/universitati-membre/

p.s. Daca-mi ingadui o parere, eu nu as schimba facultatea de automatica si calculatoare cu niciuna de la FSEGA.Aceasta pentru ca "productia" de economisti, de la revolutie incoace, depaseste cu mult capacitatea de absorbtie a pietei muncii din Ro.

| paulaa1234 explică (pentru alessia5158):

Mersi pentru raspuns. Nu cred ca o sa schimb facultatea. happy

| alessia5158 a răspuns (pentru paulaa1234):

Buna decizie---ramai la ea!
Stiu ca automatica este o facultate nu tocmai usoara, dar tu ai dovedit, inca din primul an, ca-i poti face fata.Succes si tine-o tot asa in continuare!

3 răspunsuri:
| Dianne18 a răspuns:

Cam care ar fi legatura intre ce ai studiat tu primul an si facultatea la care vrei sa te transferi?
Oricum, trebuie intrebat direct la sursa!
Sau daca nu dai o admitere din nou, daca mai e cazul.