| AndreeaDiana9999 a întrebat:

Vara aceasta vreau sa invat Lb. Engleza, adica vreau cel putin sa invat sa inteleg ce imi spune cineva in engleza, sa stiu sa traduc un text si altele... iar gramatica o voi lasa mai tarziu. Va rog dati-mi si mie cat mai multe site-uri free care ma pot ajuta. Cine imi da cele mai folositoare site-uri ii ofer fundita.

5 răspunsuri:
| BeWiSeOaReAmScRiScOrEcT a răspuns:

Incearca ESL Listening, LibriVox, Many Things

| BLeur a răspuns:

Http://curs-de-engleza.ro/? gclid=CKndp_vAhrgCFUIV3godPQsACA. Poate te ajută.

| AndreeaDiana9999 explică (pentru BLeur):

L-ai testat?

| BLeur a răspuns (pentru AndreeaDiana9999):

Nu, dar am înţeles că te ajută să înveţi. Practic, ce trebuie să ştii tu sunt doar câteva expresii de bază, cam asta vrei acum, nu?

| AndreeaDiana9999 explică (pentru BLeur):

Da. expresiile de baza le stiu. vreau sa invat sa comunic mai mult.