| AndreutzaMonicutza a întrebat:

Vreau si eu sa stiu pentru ca in curand o sa plec in vacanta ce transporta bacurile mici si ce transporta bacurile mari? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele transporta masini si persoane. Numai ca au capacitati diferite. Pe cele mari intra mai multe masini, chiar si camioane. Pe cele mici intra mai putine masini dar nu si masini mari.

| AndreutzaMonicutza explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult de tot! Am aflat cand am ajuns ca asa este! Mi-ai fost de mare ajutor!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreutzaMonicutza):

Ma bucur ca ai invatat lucruri noi. Sper ca ai avut o vacata placuta.

5 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Bacurile transporta persoane si masini iar la bacurile mari nu stiu la ce te poti referi, posibil la impingatoare care transporta minereuri sau mai stiu eu ce incarcaturi, train ferry care transporta trenuri pentru a face legatura intre 2 linii aflate intre o mare de exemplu si asa mai departe.

| AndreutzaMonicutza explică (pentru al3xander):

Multumesc mult!

| al3xander a răspuns (pentru AndreutzaMonicutza):

Pentru nimic, numai bine!