| Nimeni91 a întrebat:

Care este cea mai buna carte pentru bac cu esuri pentru subiectul al treilea la limba si literatura romana? Eu am gasit cateva variante la librarile online, dar toate au eseuri super simple si cu multa povestire si foarte putine detalii legate de operele literare in sine. Eu am incercat sa mi-le fac singura, insa mai am nevoie de o carte pentru cateva modele de eseuri, nu carte in format word sau pdf, pentru ca nu pot invata de pe formatele electronice.
Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Anuket a răspuns:

Tot ceva word e mai bun dacă găsești, le poți modifica după preferințe și apoi le listezi. Așa am făcut și eu. Toate eseurile din cărți se găsesc și online, mai degrabă extragi din ele ce dorești să înveți, e mai simplu, părerea mea.

| Cosmin483 a răspuns:

Am eu o carte, pare buna. E de la editura "art educațional" și se numește "eseul. Pregătire individuala pentru proba scrisa. Bacalaureat. Literatura romana".

| NeedHelp1 a răspuns (pentru Cosmin483):

Știi cumva daca o găsesc în word sau PDF? M-ar ajuta foarte mult.
Mulțimesc anticipat