| LovelyButterfly93 a întrebat:

Vreau raspuns urgent,dau funda!
Sunt dintr-un oras (nu dau nume),si vreau sa particip la admiterea in Bucuresti(admitere liceu).Am inteles ca elevii din provincie trebuie sa sustina examenul de lb engleza,separat, la unul din centrele mentionate din brosura.Cum ma inscriu eu,din provincie,la acele examene? Ma duc asa direct ca la orice examen, sau trebuie regim special?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Întâi contactezi telefonic Secretariatul centrului ales şi ceri informaţii ( perioadă înscriere, acte necesare, perioadă probe scrisă/oral/audio, etc. ).

Apoi, la data la care se fac înscrierile, TREBUIE să te prezinţi ( însoţită de un părinte ) la centru respectiv ( cu actele necesare la înscriere ) şi completezi Cererea de înscriere la probă.

Apoi, la data la care se susţin problele, TREBUIE să te prezinţi la examen ( vezi că probele se dau în 2 zile, în general ).

Toate cele bune.