| Lotuss a întrebat:

Buna.Vreau sa ma pregatesc pentru medicina si trebuie sa aleg un centru.Ma gandeam la umf Craiova dar am auzit anumite chestii mai putin placute despre acest centru. Daca e cineva care studiaza acolo imi puteti spune va rog ce parere aveti? Sau studenti din alte parti cu alte idei.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

La fiecare UMf sunt chestii bune și rele.
Also, dacă e vorba de profesori nu lua tot de a buna, pentru ca nu toate seriile din an fac cu același profesor. Deci poate vei avea noroc de profesori buni și competenti.
O sa fie și bune și rele, dar daca chiar vrei acolo atunci mergi și formează-ți tu o părere. Nicaieri nu va fi perfect.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci intreaba-i pe cei care ti-au spus chestiile neplacute despre UMF Craoiva, ce se intmapla acolo in Craiova, ca cei de la Iasi, Bucuresti, tg Mures sau Cluj, nu au de unde sa stie ce se intampla in toate facultatile de medicina din tara.
Ti-as sugera sa alegi cel mai apropiat centru universitar, de casa ta.

| Allemando a răspuns:

UMF Cluj are și campus mare, și profesori foarte buni.
La fel și UMF Carol Davila din București.
Chiar dacă pe internet găsești fotografii doar cu clădirea principală, campusul e mult mai mare la ambele.