| Elaalba a întrebat:

am cerut o adeverinta de la secretariatul liceului Hermes, mi sa raspuns ca trebuie sa fac mai intai o cerere. De ce? la alte licee nu am intampinat problema asta.

1 răspuns:
| florizzz a răspuns:

Mai degraba iti spun ce trebuie sa cuprinda cererea. titlul: catre dna director, subsemnata(numele tau) din liceu. clasa. va rog sa-mi eliberati o adeverinta (specifici de care). mentionez ca imi necesita la.(doctor, abonament, etc). Este foarte normal sa faci cerere, asa este peste tot. o zi buna si spor la invatat!