| g0ldengrillz7 a întrebat:

Am citit pe net ca pentru a intra la facultate la buget trebuie depusa diploma de BAC in original, dar aceasta la mine la liceu se elibereaza foarte greu si foarte tarziu. Banuiesc ca mai intai depun adeverinta data de la secretariatul liceului cu mediile de la bac si pe urma, cand se elibereaza diploma in original o depun. Sau trebuie sa o cer acum, imediat dupa aflarea rezultatelor?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tocmai pentru faptul ca diploma de bacalaureat se eliberea asa tarziu se poate folosi adeverinta in locul acesteia, pana la obtinerea diplomei de bacalaureat. Si facultatile stiu acest fapt.

| Rayyy a răspuns:

Bună,

Dacă nu ți se eliberează diploma de bacalaureat în timp util, facultățile acceptă și o adeverință care să țină loc diplomei. Succes!