| Oana_Damaschin_1974 a întrebat:

am nevoie de un răspuns, va rog dacă știți sa-mi răspundeți. Sunt in anul intai și am 6 restante pe primul semestru și doua in doilea. Sunt șase deoarece se aduna câte doua materii și una dintre ele nu am trecut-o deci nu mi-au dat creditul! Ce este de făcut ca sa nu pierd anul? Mulutumesc mult!

6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Vezi ca exista un regulament cu restantele. Ca sa intrii in sesiunea din toamna trebuie sa ai acumulat un anumit numar de credite.

| Oana_Damaschin_1974 explică (pentru AdelinaC):

Eu nu am găsit nimic referitor la asta in regulament, adică nu pot toți beneficia de sesiunea de toamna!

| AdelinaC a răspuns (pentru Oana_Damaschin_1974):

La ce facultate esti?

| Claxon987 a răspuns:

Inveti, dar inveti serios nu asa, le dai in toamna si le iei, macar pe majoritatea daca nu pe toate. Te interesezi la secretariat cand e sesiunea de restante si la avizier cand sunt planificate exact. Daca ai inceput asa, nu stiu cum o sa termini, probabil esti angajata, dar gaseste o solutie si nu lasa restrantele sa se acumuleze

| Oana_Damaschin_1974 explică (pentru Claxon987):

Multumesc mult! Exista o sesiune de toamna ai pentru cei din anul intai? da sunt angajata și la unele nu am putut fi prezenta

| Claxon987 a răspuns (pentru Oana_Damaschin_1974):

Da sigur exista sesiune de restante si pentru anul 1, la secretariat trebuie sa stie. Stiu ca e greu si eu am lucrat in facultate ca nu prea am avut de ales, dar ai grija ca restantele se platesc deci sa nu dai pe mere ce iei pe pere. Daca ajuta cu ceva anul 1 e cel mai greu, apoi sunt mai putine examene si materii mai de umplutura care reiau ce ai invatat deja cel putin la mine asa a fost. Nu te descuraja