| qnowwul1 a întrebat:

Buna ziua TPU, dedic aceasta intrebare in special liceenilor Timisoreni. As prefera ca daca ai fost in trecut sau daca nu esti, sa nu iti dai cu parerea.

Imi place matematica si as vrea sa stiu ce fel de profesori sunt la liceele din Timisoara. In momentul acesta sunt la o scoala unde profesoara mea de matematica explica foarte prost si nu face nimeni progrese pentru ca profesorilor nu le pasa, asa ca personal reiau toata materia cu un meditator. As dori sa intru pe matematica-informatica in Timisoara. De preferat, as vrea Colegiul banatean, Moisil, Loga sau Carmen Sylva. Acestea ar fi "target-urile mele". Va intreb pe cei care studiati aici, strict pe mate-info. Cum vi se par profesorii? Isi dau interesul? Le pasa cat invatati su cum. O zi buna va doresc!

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"vrea sa stiu ce fel de profesori sunt la liceele din Timisoara"

o-la-la, cine crezi că-ți face ție o analiză a profilor din Timi?
Pui mâna, inveți in draci și ajungi la liceul cel mai tare. Dacă-l meriți!

| qnowwul1 explică (pentru sierra1):

Draga Sierra, nu a pus nimeni pe nimeni sa analizeze profii din Timi. A analiza, inseamna, citez, " A cerceta un intreg, fenomen.". Nu inteleg de unde si pana unde ai dedus tu ca cer o analiza a profesorilor. Ma asteptam la raspunsuri precum : "Hey, sunt peda in clasa x si profesorului nostru ii pasa daca intelegem sau nu" Nimic mai mult.

| sierra1 a răspuns (pentru qnowwul1):

~as vrea sa stiu ce fel de profesori sunt la liceele din Timisoara~

mami, ai și uitat ce ai scris? ia vezi mai sus.
Când spui ce fel de profi sunt te gândeai cumva la rasa lor sau la ce? Nu cumva e o analiză când spui "cum sunt profii"? Ei dicționarule, cum e?

Și revin, pui mâna, inveți in draci și ajungi la liceul cel mai tare. Dacă-l meriți!

| qnowwul1 explică (pentru sierra1):

Nu inteleg de ce te consumi asa, "mami". Daca tu ai inteles altfel sau daca chiar te irita intrebarea mea, de ce stai sa te complici? Ar fi strict problema mea presupun, nu? De ce crezi ca m-as referii la rasa lor, efectiv, am intrebat, cum sunt, rai, buni, interesati, neinteresati, de unde si pana unde ai ajuns la rasa lor?

| sierra1 a răspuns (pentru qnowwul1):

Concluzie ca să n-o lungim: Pui mâna, inveți in draci și ajungi la liceul cel mai tare. Dacă-l meriți! Și lasă analiza profilor din Timi, nu-i ne nasul tău

| qnowwul1 explică (pentru sierra1):

Cred ca esti incapabila sa intelegi ce inseamna termenul "analiza". Iti sugerez sa-l cauti in dictionar. Nu esti in masura sa stabilesti daca e sau nu de nasul meu.

| sierra1 a răspuns (pentru qnowwul1):

~ qnowwul1 : o persoana din a VIII-a, vrea sa ma bata, luni, la scoala...Rezultand, ca, bataia este singura solutie in acest caz~

da, e de ințeles de unde ți se trage! Analize indelungate

https://www.tpu.ro/......r-sfaturi/