| bogdan88 a întrebat:

Care este diferenta dintre M1 si M2 (mate-info si stiinte ale naturii) si ce ore se fac la stiinte naturale.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

M1 si M2 reprezinta nivelele la care se face matematica.
M1, sunt cele mai grele, se face la mate-info iar M2, ceva mai usoare se fac la stiintele naturii. Fiind de asemenea si nivelele din care vei da bacul.

| JoinTu a răspuns:

Răspunsul ăsta nu este al meu dar întrebarea asta a mai fost pusa:
https://www.tpu.ro/......atematica/

" Pune o întrebare

Cauta

Caută întrebări şi răspunsuri
Educaţie şi Cultură Generală
xBlackPearlX
în 2 Iulie 2013 | xBlackPearlX a întrebat:
Care este diferenta intre M1 si M2 la matematica?

Răspunsul tău aici...
Răspunde
6 Raportează Evaluează

Răspuns Câştigător
8mariastar
în 2 Iulie 2013 | 8mariastar a răspuns:
M1/T1 = Modulul 1, reprezinta cele mai grele probleme/exercitii care sunt rezolvate de cei de la profilul mate info.
M2/T2= Modulul 2, problemele/exercitiile cu nivel mediu pentru cei de la profilurile Stiinte ale naturii si Stiinte Sociale;
M3/T3= Modulul 3, cel mai usor modul, reprezinta exercitiile pe care le fac cei de la pedagogie si filologie.
Toate modulele au aceeasi materie, diferenta este facuta de nivelul de dificultate al exercitiilor."

| bogdan88 explică (pentru JoinTu):

Si ce ore facem? La stiinte naturale facem ore de informatica?

| cami1626 a răspuns:

M1-Profil Mate-Info
M2-Stiinte ale naturii
La stiintele Naturii se fac toate orele exceptand latina ( asta inseamna 4 ore de mate si 4 de romana, 2 chimie, biologie, 3 fizica, 2 informatica, 1 istorie si geografie, 1 logica, desen si muzica prin rotatie, 2 engleza si 2 franceza ) Asta e ceea ce fac eu la liceu pe Stiintele Naturii. Mult Succes!