| Vernusio a întrebat:

Care-i diferenta intre ID si FR la facultate? Explicati-mi va rog.

1 răspuns:
| Anonim37 a răspuns:

" Marele avantaj al învățământului la distanță îl constituie faptul că ID-ul reprezintă acea formă de organizare a proceselor didactice care dă posibilitatea studenților de a alege locul şi timpul în care doresc să învețe.

Învățământul cu frecvență redusă (IFR) este cel care dă ocazia studenților, care aleg această formă de învățământ, să ia parte la activități de predare, învățare, evaluare, dedicate pregătirii aplicative, programate în mod compact sau periodic, care presupun atât întâlnirea nemijlocită, în spațiul universitar, a studenților cu cadrele didactice, cât şi utilizarea unor mijloace de predare specifice ID."