| florin96ak47 a întrebat:

Cat de grea e informatica la nivel de facultate sau mai mult? E nevoie de multa matematica? Daca mergi pe profil de informatica la facultate ( nu matematica si informatica ), inveti suficienta matematica? Nu peste mult timp va sa ma gandesc serios ce voi face pe viitor asa ca apreciez toate raspunsurile :-)

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"Cat de grea e informatica la nivel de facultate sau mai mult"

despre care informatica vorbim?

daca mergi pe profil informatica inveti destul matematica cat sa ai un punct de pornire in diverse ramuri ale programarii care necesita cunstinte solide de matematica.

| florin96ak47 explică (pentru suntserios):

Ma refer la facultatea de informatica happy
Ce fel de informatica mai este?