| SindyR a întrebat:

Ce parere aveti despre faptul ca francezii zic ca 80% din romani cersetori si hoti? Spuneti parerea!

Răspuns Câştigător
| Millanteria a răspuns:

Pai normal! Daca toti roomii se duc acolo si ne fac de rusine, cum sa nu? Acolo tiganii se duc si cersesc, fura, se bat, mai exact totul negativ. Saracii oameni cand vad, normal ca zic de romani ca-s cersetori si nu mai stiu eu cum. Nu stim sa ne comportam!

| FlorinDiablo a răspuns (pentru Millanteria):

Stai linistita nu ii mai compatimii atat ca nici ei nu-s usa de biserica mai dai in **** masi ca o fac in adins.Ce treaba am eu daca eu lucrez cinstit si ala fura.Si in plus tiganu e tigan si romanu e roman sunt 2 rase total diferite partea nasoala ca sunt din acceiasi tara sad

| Millanteria a răspuns (pentru FlorinDiablo):

Exact. E rau ca suntem din aceeasi tara, Romania. Ce zic aia?! "Astia-s din Romania, Romani!" Nu ii intereseaza ca-s tigani sau nu mai stiu eu ce!

8 răspunsuri:
| SindyR explică:

Din fericire pentru omenire: nimeni nu este la fel, nimeni nu e identic, toti suntem diferiti.

| justitiarul a răspuns:

Avand in vedere ca 80%dintre romanii care se afla in Franta sunt rromi, nu mi se pare deloc necinstita catalogarea lor.In fond rromii plecati dincolo cu asta isi ocupa timpul.
Imagineaza-ti cum ar fi sa vina o hoarda de francezi in tara ta care sa cerseasca, sa fure, ba chiar sa te omoare.
E normal ca si ei sa se revolte.Noi am face mai rau ca ei!

| Lex169 a răspuns:

Desigur ma cam enerveaza cersetorul de la coltul stazii da e si el un om.Si crezi ca la ei nu se fura? Te-ai uitat la emisiunea The real hustle pe descovery? Asa procedeaza si ei doar ca ei nu le zic la chestia asta hotie ci i-au pus un nume mai sofisticat.Coanda roman era.Toparceanu Arghezi Caragiale ced ca s-ar roti in mormant sa stie ca aia care le savurau romanele isi bat joc de tara lor natala.Si ma rog ei ce stiu ei? Sa faca un **** de croissant si 2 fire de cartofi prajiti.Phu.Da suntem saraci dar mandri.Cred ca daca ar ramane fara cacaturile lor si ar inceta sa fie prostii si sa traiasca 1 min viata de roman s-ar arunca dupa blocuri si si-ar taia toti venele.Da la noi sunt droguri dar unde crezi ca se fac?
Iti zic eu.In franta. Turnu Eifell este doar o p***a care o f****a aproape o intreaga planeta.Iti multummesc ca m-ai lasat sa-mi descarc suflet.L.I.Ppeace sign

| qwerty1234 a răspuns:

Daca ei ne fac cersetori si hoti fara sa ne cunoasca noi de ce sa nu zicem despre ei ca 80% din francezi sunt idioti si increzuti? tongue

| Rebe97 a răspuns:

Poi...peste tot se confundă cuvântul ''rom'' cu român'

| Toffy16 a răspuns:

Mai are rost sa mai zicem ceva? Neam facut de rahat prin toate tarile din cauzi rromilor...Deci cazu asta a fost discutat de zeci de mii de ori.nu cred ca ai are rost sa mia zicem si noi ceva.