| Mihai_8120 a întrebat:

Ce profesie veti urma dupa scoala si de ce?

10 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Adică ce studii?
Păi, până acum sunt orientată către medicină(chirurgie sau medicină dentară) sau profesia de progamator IT
Tu?

Bye, bye!

| κλάους a răspuns:

Eu vreau programator, care creaza programe sau pe web. Dar, cel mai mult reau programator web pentru ca deja am inceput (de vreo 2 ani) sa fac site-uri web si sa me perfectionez.

| soby47 a răspuns:

Contabilitate pentru ca e o profesie de viitor, Finante-banci pentru ca e cel mai bine platit loc de munca din Romania sau Managment pentru ca imi place sa lucrez cu oameni. Oricum ceva in domeniul economic, dar de obicei soarta ne contrazice mai mereu, ca asjungem sa facem exact invers si nu cum ne-am propus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pensionată şi fericită

| basketdoll a răspuns:

Blueangel, tu n-ai facut in viata ta programare, pentru ca imi aduc aminte ca ziceai ca esti clasa a 6-a, si vrei sa te faci programator?raised eyebrows...succes draga mea/dragul meu

| κλάους a răspuns (pentru basketdoll):

laughing))) Cat am putu rade laughing. Trebuie neaparat sa faci la scoala programare? Scrie pe net C++ tutorials sau ASP.NET tutorials sau orice limbaj vrei si o sa vezi ca-ti arata mii de rezultate. Scuze ca ma bag, dar nu m-am putut abtine...

| basketdoll a răspuns (pentru κλάους):

Trebuie macar sa ai habar ce e aia programarewinking...hai sa facem un test! Blueangel1999, ce limbaje de programare cunosti?

| κλάους a răspuns (pentru basketdoll):

Cum adica sa ai habar ce e aia programare? Trebuie sa stii sa declari variabile? Sa creezi functii sau OOP? Daca da. cauti pe google si o sa aflii mai multe decat o sa inveti la o scoala de profil.

Si m-ai facut curios, tu stii vreun limbaj?

| basketdoll a răspuns (pentru κλάους):

Pascal studiez la scoala si c++ studiez acasa.
Cauti pe google si daca habar n-ai ce e aia programare o sa te uiti ca curca la piedicawinking

| κλάους a răspuns (pentru basketdoll):

"o sa te uiti ca curca la piedica"? Bineinteles ca incepi cu un "cum afisez un text pe pagina" (exemplul cu hello world). Iar dupa aceea din ce in ce mai greu... Si eu tot ce stiu am invatat de pe net pentr ca inca nu sunt la liceu iar acum facem doar prostii