| DarkShina5566 a întrebat:

Ce se studiaza la,, Stiinte ale informarii si documentarii"? (Universitate )

Răspuns Câştigător
| CasaSiDesign a răspuns:

La Biblioteconomie şi ştiinţa informării se studiaza in principiu:
Ştiinţe sociale şi politice
Ştiinţele comunicării
Absolvenţii specializării Biblioteconomie şi ştiinţa informării pot ocupa posturi de: specialişti în ştiinţele informării şi documentării, experţi în transferul de informaţii, cercetători în domeniul stocării şi regăsirii informaţiei, profesori documentarişti, bibliotecari, bibliografi, organizatori şi manageri de structuri şi sisteme infodocumentare, referenţi de specialitate şi conducători de servicii şi direcţii în organisme naţionale şi internaţionale privind transferul de informaţii, redactori la publicaţiile de specialitate.