| kalex a întrebat:

Cine a mai vazut un profesor ca acesta?
Deci, fratele meu a dat teza azi la mate. Totul bun si frumos pana acum, asa-i? Asa de bine au facut ei pregatire ca 20 dintre copii au luat 4. Ea a corectat tezele in jumatate de ora. Cea mai mare nota a fost 6.5. Chiar si acela care invata cel mai bine a luat 5. Si sa nu uit: in pauza i-a pus pe copii sa scrie si ea ca nesimtita a inceput sa manance in fata lor. Ati mai vazut un profesor ca asta?

Răspuns Câştigător
| MaduBia a răspuns:

Din pacate in Romania exista multi profesori de genul asta. Nu prea mai sunt profesori carora sa le placa meseria pe care si-au ales-o. Cred ca cel mai bine este sa vorbiti cu restul parintilor si sa depuneti plangeri la inspectorat si sa se faca o ancheta interna si sa se vada daca acea profesoara isi face sau nu treaba cum trebuie. Cineva trebuie sa ia atitudine. Nu e normal sa o lasati sa se comporte asa cu copii. Singurii care au de pierdut sunt elevii.

| kalex explică (pentru MaduBia):

Bine spus. Mersi de raspuns!

| anonim_4396 a răspuns (pentru MaduBia):

Nu cred ca cineva s-a facut profesor din pasiune.winking

3 răspunsuri:
| DavidPapucXD a răspuns:

Nu