| crazydude a întrebat:

Cine imi explica si mie cum sta treaba cu liceele non-frecventa? de ce am nevoie? am 8 clase facute am peste 18 ani dar cand am terminat 8 clase m-am lasat de scoala.deci cat costa un an? cand trebuie sa ma duc la liceu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cauta pe site-ul oficial al Inspectoratului scolar din judetul tau si vezi ce licee organizeaza cursuri la forma fara frecventa si apoi te duci la un asemenea liceu si te interesezi, de acolo poti obtine informatiile cele mai bune. Numai bine!

2 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

In primul rand stiu ca trebuie sa ai examenul de capacitate luat, in rest nu stiu...mai bine te interesezi direct la un liceu, ei pot sa iti dea mai multe detalii

| Skizza a răspuns:

Junior Achievement Romania este o organizatie non-profit fondata in anul 1993, parte a Junior Achievement Worldwide® SUA si Junior Achievement - Young Enterprise Europa. Misiunea organizatiei este sa inspire si sa pregateasca tanara generatie pentru a reusi in economia de piata.
Incepand cu anul scolar 2009 - 2010, elevii CRONOS iau parte la programul Junior Achievement Romania, la fiecare clasa fiind predate ca discipline suplimentare unul din programele:
Eu si economia;
Afaceri in turism;
Banii si bugetul;
Prevenirea abandonului scolar;
Succesul profesional.
Totodata, elevii nostri au participat la o serie de evenimente sustinute de JA Romania:
Job Shadow Day - program prin care elevii au avut ocazia sa petreaca o zi in umbra unui profesionist in meseria pe care doresc sa o urmeze
Ziua portilor deschise la Bursa de Valori Bucuresti
Intalnire de lucru cu unul din vicepresedintii CITIBANK Romania
Targul absolventilor