| aicinuehi5 a întrebat:

Considerati poporul maghiar un popor mai superior ca poporul roman considerand faptul ca ei au reusit sa construieasca un oras ca Budapesta, si noi nu?

14 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Apoi,sa ai si tu ca popor, toate pamanturile ce le-a violat Attila, greu tare nu ti-ar fi sa contruiesti o tara cat de cat puternica, mai ales cand nu te bat la cap din cinci in cinci ani niste islamisti sa-ti ia juma' din tara si ai Polonia langa tine, dupa aceea Austria si vreo patru-cinci tari zdravene. Ungurasi s-au intemeiat din cuceriri si cotropiri, nu c-ar fi lucru rau, ba chiar e de incurajat, de aceea au si putut crea un oras ca Budapesta, care e facut mai tot de prin secolele 11-17.Cand umbli prin juma' de Europa, sa iei cam tot ce poti, si Budapesta pare mica.Superiori ar fi in doar o singura privinta, ei au fost in stare sa deschida gura de unii singuri impotriva comunismului in '56, nu ca noi, pilotati de straini. Poate si o cultura ceva mai bogata in muzica, dar doar atat.

| Hirako a răspuns:

Avand in vedere fanatismul lor pentru Transilvania, stiind foarte bine ca romanii a luat-o in al doilea razboi mondial, nu sunt un popor superior.Considerand orice altceva... DA, din pacate maghiarii sunt mai civilizati ca romanii...

| TraficDeMentosane a răspuns (pentru Hirako):

Da, ai dreptate, dar nu-mi place cum ai formulat " din pacate maghiarii sunt mai civilizati ca romanii ". Eu prefer "Din pacate romanii nu sunt la fel de civilizati ca maghiarii ". Adica nu este pacat ca ei sunt civilizati, ci mai degraba ca romanii nu sunt! da, mare pacat.

| Hirako a răspuns (pentru TraficDeMentosane):

You got me! Poate ca sunt arogant, dar trebuie sa recunosc cand gresesc happy

| BiuL a răspuns:

In primul rand nu exista "mai superior" doar "superior"! Si ca iti raspund la intrebare, nu! Budapesta e singurul lor oras mare pe care il au, si oricum si noi avem Bucurestiul cu Parlamentul, Palatul Cotroceni etc.

| TraficDeMentosane a răspuns (pentru BiuL):

Asa este, si nu numai Bucurestiul, ci Cluj, Sibiu, Sighisoara, Tg. Mures, Constanta, Brasov, Timisoara. lista e lunga.

Răspuns utilizator avertizat
| ecateryn a răspuns (pentru TraficDeMentosane):

Sigur dar pacat ca jumatate sunt construite de ei si de austrieci voi aveti un pic de cultura generala sau idolatrismul crestin-orthodox idiot socialist roman va spalat pe creier? cum ar fi:Sibiu Hermannstadt, Timisoara Temesvar, Sicghisoara Schassburg, Cluj Klausenburg, Brasov Kronstadt si domnu cultura generala Mures este o regiune(judet) poate te referi la Targu Mures Marosvasarnhely

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod cert sunt mai superiori! Uite, tocmai am deschis google maps si Ungaria e mai sus, langa webcam laughing

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Let the racist games begin.
Nu, nu-i consider pe maghiari superiori cu nimic faţă de poporul român.

| CannbalCorpse a răspuns:

Eu consider ca tu esti o unguroaica si mai consider ca ai chef de scandal! big grin

| Albeert a răspuns:

Nu sunt mai "superiori" ci doar un pic mai "avansați"winking

| BiasDiana a răspuns:

Nu chiar, fiecare popor are realizarile lui.

| unknowperson33 a răspuns:

Si noi putem fi superiori ne trebuie doar un conducator pe masura.