| GrosuStefan67 a întrebat:

Cum este examenul de diferenta la liceu? Astazi am aflat ca trebuie sa dau examenul si vreau sa stiu daca este greu. Cat de dificil poate sa fie?

7 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Examenul de diferenta consta intr-o proba scrisa si una orala/practica. In general subiectele de la examenele de diferenta seamana cu o teza din materia de pe tot anul.

| GrosuStefan67 explică (pentru AC4S4):

Multumesc de informatii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de materie. La ce dai diferența?

| GrosuStefan67 explică (pentru anonim_4396):

Materiile nu le cunosc exact, eu ma transfer de la electronica-automatizari la turism si alimentatie.

| Aaddriaan a răspuns (pentru GrosuStefan67):

Salut! Ai putea sa mi spui daca a fost greu sau nu si daca ai dat si proba orala, maine dau si eu tot la turism si alimentatie si nu prea am invatat.

| PeggyRock a răspuns:

Depinde de liceu. Dacă ți-au spus că îți acceptă dosarul, dar trebuie să dai diferențe, e ușor. Dacă ai depus doar cererea, mergi să dai diferențele și apoi se realizează transferul, e greu.

| GrosuStefan67 explică (pentru PeggyRock):

Multumesc de informatii! Despre partea cu acceptatul. da, mi-au acceptat dosarul mai trebuie doar sa dau diferentele.