| LaLa15 a întrebat:

Cum invat mai repede?
exemplu am o pagina de invatat la istorie si la biologie 3 pagini cum sa invat mai repede?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 citeste cu voce tare toata lectia ( dar cu luare aminte)iar apoivezi ce ai retinut... dupa care revino in locurile unde nu prea stiibig grin eu asa fac si merge

| andru4ro a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa stii tu crazygyrl ca nu merge asa trebuie sa fii concentrat 100 la 100 si va merge mai usor

11 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

La istorie si la bio e cel mai usor de invat...citesti un sfert de pagina pana retii, inca un sfert, il retii...tot asa

| Cristinaaa_6538 a răspuns:

Concentrandute vei reusi eu am invatat si mai mult decat ai thuu si am reusit sa le invat concentranduma la lectie si la nimic alceva.
Sper ca ti-am fost de foloshappy. Funda>?happy

| Bloodlines a răspuns:

Citesti de vreo doua ori, apoi incerci sa retii ceea ce ai citit. Nu-i chiar atat de greu happy. Repeti de cateva ori pana sti, apoi scrii pe o foaie ceea ce ai retinut. Dar daca vrei sa inveti bine, si repede trebuie si sa te concentrezi. La fel si in clasa, fi atenta, iar 70% poti invata din clasa. Apoi mai citesti si acasa! happy

| costin_8115 a răspuns:

Incearca sa inveti inainte de culcare big grin eu unul citesc decat odata seara si dimineata mai citesc odata si stiu chiar bine lectia big grin

| AYoRollLikeABuffalo a răspuns:

Nu stiu, incearca sa incerci sa intelegi ceea ce inveti, sa gandesti logic, sa fi atenta la ceea ce citesti, dar in primul rand sa gandesti logic... fa asemanari cu lucrurile din jur, nu stiu da la mine merge :S

| Kosmyn_6656 a răspuns:

Ca sa le inveti mai repede trebuie sa le citesti mai repede da sa iti intre in cap ce citesti e login nu?

| Stefaan a răspuns:

Poti incerca sa scoti ideile principale si sa le scrii pe o foaie pana le memorezi...asa fac eu

| Ngh a răspuns:

Iti recomand sa dormi 2-3 ore inainte de a invata. Cand te trezesti vei avea mintea mult mai limpede, numai buna pentru invatat. Nu te gandesti la nimic altceva, doar citesti si memorezi. Spor

| kentucky a răspuns:

Trebuie sa citesti cu atentie lectia respectiva si o repeti(2, 3ori)depinde cat de repede memorezi dar sa citesti fara televizor sau calculator pentru ca o sa apara o publicitate un serial ceva si iti distrage atentia iar apoi ai uitat tot