| AndreiB147 a întrebat:

Cum pot sa reusesc sa fiu relaxat in timpul unui examen, sa elimin presiunea pentru a evita greselile facute din cauza emotilor? Ma gandesc ca sportivii reusesc acest lucru la competitile importante si nu inteleg cum o fac.Un sfat?

Răspuns Câştigător
| Idc12345 a răspuns:

Pai gandeste-te ca nu esti la examen, cel mai bun remediu este sa mananci ciocolata cu rom inainte de a incepe examenul
stai concentrat.
sa nu te gandesti ca e examen si ca e doar un simplu test la care vrei o nota mare
Nu te mai gindi la rezultat.Lasa-te cuprins doar de placerea competitiei.
Funda?

3 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu te mai gindi la rezultat.Lasa-te cuprins doar de placerea competitiei.

| djdani2010 a răspuns:

Eu zic sa stai concentrat.
sa nu te gandesti ca e examen si ca e doar un simplu test la care vrei o nota mare
dai evaluarea nationala?
eu o dau luni si miercuri
bafta la examen!

| Monykka a răspuns:

Pai gandeste-te ca nu esti la examen, cel mai bun remediu este sa mananci ciocolata cu rom inainte de aincepe examenul...