| Teodor123456789 a întrebat:

Dacă am rămas corigent la matematica în clasa a 8a eu trebuie sa mai dau evaluarea națională în data în care se face înscrierile la liceu adică 3 și 6 septembrie sau doar trebuie sa pun liceele și atât?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

In septembrie NU vei ma da examenul de Evaluare Nationala! Poti merge mai departe fie la un liceu, fie la o scoala profesionala pe locurile ramase neocupate dupa prima etapa a repartitiei computerizate.Listele cu locurile ramase neocupate dupa repartitia din 9 iulie 2018 ar trebui sa le gasesti afisate la avizierul scolii la care ai absolvit clasa a 8-a.

| Teodor123456789 explică (pentru alessia5158):

Nu, acum după ce dai corigenta îți dă fisa matricola și o foaie cu locurile ramase libere. Nu se afișează la școală happy

1 răspuns: