| Sandor12921 a întrebat:

Dacă am trecut la facultate 7 examene din 8 iar unul e picat ce are doar 2 credite se poate tine pana la restanta anul viitor sau trebuie neaparat luat anul asta?

Răspuns Apreciat de Editori
| Georgiana0216 a răspuns:

Buna,

depinde de politica facultatii. De exemplu cand eram in facultate si aveam restanta din anul 1, puteam trece in anul 2 fara sa iau restanta, dar nu si in anul 3. In anul 2 era musai sa iau restanta. O prietena insa a avut restanta in anul 1 si a putut intra in anul 3, conditia era sa ia restanta pana la licenta, in caz contrar nu putea sustine licenta. Depinde de politica facultatii. Cel mai bine intreaba la secretariat, un profesor sau pe grupul facultatii, daca aveti. Dar te sfatuiesc sa o dai cat mai curand, ca inca ai in memorie informatiile proaspete, apoi iti va fi mai dificil. Multa bafta!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți sa l dai și in anul 3, important este sa l iei pana in anul 3, altfel nu intri in licența. Dar e doar un examen, te sfătuiesc sa l dai in vara sa scapi de el ca poate o sa mai ai și pe semestrul 2 vreunul.